مديريت كوتوله ها

فرض كنيد رييس شما 4 سالي هست كه داره سعي مي كنه مدرك فوق ديپلم رشته روابط عمومي خودشو از دانشگاه علمي كاربدي بگيره و هنوز موفق نشده ضمناً غير از مديريت تجربي و سنتي كه از راه سعي و خطا بدست آورده هنر ديگه اي غير از مشكلات متعدد شخصي و خانوادگي نداره ، اما شما درسته كه اون تجربه رو ندارين ( كه اون تجربه بسيار مهم و مفيده ) اما ليسانس يا فوق ليسانس رشته فني هستين و به كامپيوتر و شبكه و تكنولوژي آشنايي كامل دارين همچنين با توجه به تحصيلاتتون هوش و گيرايي خوبي هم دارين.

حالا بگين از نظر آقاي مدير شما بايد ديده بشين و پيشرفت كنيد يا بايد گوشه اي باشيد و كار كنيد و در مواقع لزوم ازتون مشاوره گرفته بشه ،سرخورده بشين و تنها با زور و تهديد به قطع كردن مزايا مجبور به كار بشين. و يا اگه زرنگ باشيد كار دومي داشته باشيد و تمركزتون رو روي شغل دومتون بذارين.( با اين فرض كه شما اهل رشوه و كار چاق كني نيستيد.)

نویسنده : عليرضا در ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٦
Comments نظرات ديگران      لینک دائم      افزودن به دلیشس


دلتنگی

 سلام

از اين مديرها خودخواه تر خودشونن مي خواستم جابجا بشم و يه قسمت ديگه كار كنم كه فعلا با مخالفت رييس جديدم روبرو شدم. بهش مي گم من ۲ ساله كه مي خوام جابجا شم اجازه نمي دن ايشون مي گه مقصر خودتي و عملكردت ( مثلا يعني چون نيروي خوبي هستي بهت اجازه نمي دن بري ) خوب منم دارم فكر مي كنم تا عملكردمو تصحيح كنم و تبديل بشم به يه نفري كه بود و نبودش خيلي فرقي با هم نداره تا بتونم از قسمتي كه هستم برم.

خلاصه كه خيلي قاطيم وقتي مي بينم  يه نفره با ۲۸ سال و۴ سال سابقه (به اندازه من تو شهرداري) مي تونه شهردار منطقه ۱۷ تهران باشه و ديگري با همين سن و همين سابقه شهردار منطقه ۱۳ و من نمي تونم از قسمتم جابجا بشم از خودم و عملكردم و همه بدم مي آد.

نویسنده : عليرضا در ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ تیر ،۱۳۸٦
Comments نظرات ديگران      لینک دائم      افزودن به دلیشس


رييس جديد

سلام

اینروزها نه اینکه سرم شلوغ باشه که هست اما اومدن رییس جدید برای قسمتمون باعث شده که مشغله فکریم زیاد باشه و نتونم تمرکز داشته باشم.

از وقتی صحبت عوض شدن رییس می افته رایزنی ها شروع می شه که کی هست؟ چیکاره بوده؟ سابقه اش چقدره؟ سخت گیره ؟ و ... و قاعدتا اونهای که از شرایطشون راضیند نگران این هستند که نکنه وضعیتشون خراب شه. راستش من از تغییر تحول خوشم می آد و در این مورد خاص چون از مسئول قبلیمون راضی نبودم از این تغییر راضیم.

 یه تصمیمهایی گرفتم و می خوام قسمتم رو عوض کنم با هر کی مشورت می کنی یه چیزی می گه اما من از این وضع یکنواختی که دارم اصلا راضی نیستم و کار فعلیم ارضام نمی کنه تو کتابه غروب جلال خوندم که جلال دنبال فعالیت و دردسر بوده (نزدیک به این مضمون) خلاصه تصمیمم برای تغییر جا قطعیه و باید رایزنی های اداریشو انجام بدم امیدوارم که کار درستی باشه.

این روزا دوتا کتاب خوندم یکی ساخت ژاپن که نویسنده اش مدیر عامل شرکت موفق سونیه.

در مورد فرهنگ کار ژاپنی ها و نحوه پیشرفت شرکت نوشته شده.

و یکی کتاب ما چگونه ما شدیم که نوشته صادق زیبا کلام . کتاب خوب و آگاهی بخشیه فکر آدمو باز می کنه.خوندنشو به همه علاقه مندا پیشنهاد می کنم.

نمی دونم تو مملکت قحط الرجاله ؟ چرا هر کیو از کار بر می دارن یه کار بهتر بهش می دن ؟ (رییس قبلیم ارتقاء شغلی پیدا کرده همون که من می گفتم کارو نمی فهمه )

نویسنده : عليرضا در ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ تیر ،۱۳۸٦
Comments نظرات ديگران      لینک دائم      افزودن به دلیشس